Zanimljivosti & Zabava

Osemindvajseti grafični bienale sestavljajo osrednja razstava Matrica: nestabilna realnost, Salon knjig umetnikov

Osemindvajseti grafični bienale sestavljajo osrednja razstava Matrica: nestabilna realnost, Salon knjig umetnikov, tradicionalna razstava nagrajenca prejšnjega bienala in spremljevalne razstave.
Osemindvajseti grafični bienale sestavljajo osrednja razstava Matrica: nestabilna realnost, Salon knjig umetnikovMatrica: nestabilna realnost

Izbor del več kot osemdeset mednarodno uveljavljenih in uveljavljajočih se ustvarjalcev, od tradicionalnega in sodobnega tiska do knjig umetnikov in javnih, medijskih in računalniških intervencij.


umetnice in umetniki:

Anglija: Patrick Ward, Armenija: Vahram Aghasyan, David Kareyan, Avstrija: Sabine Bitter & Helmut Weber, Klaus Schafler, Avstralija: Tracey Moffatt, Bolgarija: Ivan Moudov, Češka republika: Ján Mančuška, Danska: Jesper Fabricius, Finska: Therese Sunngren, Francija: Société Réaliste, Space Invader, Hrvaška: Igor Eškinja, Ivan Fijolić, Iva Kovač, Jelena Kovačević, Ana Lozica, Ines Matijević Cakić, Marko Tadić, Iran: Afsoon, Italija: Eva & Franco Mattes, Cesare Pietroiusti, Japonska: Taiyo Kimura, Nana Shiomi, Južna Koreja: Lee Chul Soo, Kitajska: Bu Hua, Ye Funa, Zhang Minjie, Kolumbija: Carlos Motta, Kosovo: Jakup Ferri, Alban Muja, Madžarska: Hungarian Double-tailed Dog, Makedonija: Nada Prlja, Mehika: Julieta Aranda, Betsabee Romero, Nemčija: Adrian Sauer, Nasan Tur, Nikaragva: Maria Alicia Zamora Noguera, Norveška / Švedska: Jørgen Craig Lello & Tobias Arnell, Pakistan: Sameera Khan, Poljska: M-City, Małgorzata Etber Warlikowska, Rusija: ChtoDelat.org, Slovenija: Nika Autor, Viktor Bernik, BridA, Ksenija Čerče, Vuk Ćosić, Vesna Drnovšek, Samuel Grajfoner, Dejan Habicht, Ištvan Išt Huzjan, Matej Košir, Borut Krajnc, Tanja Lažetić, Nika Oblak & Primož Novak, radioCona, Katja Sudec, Miha Štrukelj, Tomaž Tomažin, Huiqin Wang, Srbija: Ivan Grubanov, Dejan Kaludjerović, Jelena Sredanović, Katarina Zdjelar, Španija: Juan Perez Agirregoikoa, Fernando García, La Más Bella, Francesc Ruiz, Ignacio Uriarte, Moises Yagües Fernandez, Turčija: BAS / Bent, Ahmet Ögüt, ZDA: Anita di Bianco, JustSeeds, Nicola López, Swoon


umetniški direktor: Božidar Zrinski

kustosi: Gülsen Bal & Alenka Gregorič, Petja Grafenauer, Jadranka Ljubičič in Tadej Pogačar

razstavišča: Mednarodni grafični likovni center, Galerija Alkatraz, Galerija Ganes Pratt, Galerija Jakopič, Galerija Kapsula in Galerija Škuc



Salon knjig umetnikov

Salon bo prostor druženja in prostor izmenjave idej in mišljenj o ustvarjanju knjig umetnika.

sodelujejo: Argentina: Eloisa Cartonera, Hrvaška: Maja Franković, Darko Šimikić, Madžarska: István Szirányi, Madžarsko združenje za knjigo umetnika / Hungarian Artist's Books Assosiation, Nizozemska: Jasper Fabricius, Space Poetry, Jan Voss, Boekie Woekie, Rusija: ChtoDelat, Slovenija: Tadej Pogačar (Zavod P.A.R.A.S.I.T.E.), Turčija: Bas / BENT
koordinatorka: Breda Škrjanec

5. in 6. september 2009, Mednarodni grafični likovni center



Po gogu: novo obdobje korejske umetnosti

Razstava na predlog Jeona Joonhoja, nagrajenca prejšnjega bienala leta 2007.

umetniki: Kim Kira, Jang Minseung & Kim Check, Jeon Joonho, Lee Yongbaek, MOON Kyungwon, Lee Sea Hyun, Moon Hyungmin, Ligyung

kustos: Kim Jyeong-Yeon

razstavišče: Galerija Cankarjevega doma



Spremljevalne razstave

Odtisi
Otroška grafika iz Pionirskega doma v Ljubljani

Jakopičeva promenada, Tivoli, 4 september–29 november 2009
kustosinja: Tina Pleško

Pionirski dom – Art Center, 8 September–29 November 2009
kustos: Iztok Amon



Motivacija, ustvarjalnost in inovativnost v grafičnih listih otrok in mladine

Didaktična likovna razstava

Mednarodni grafični likovni center, 13.–18. 10. 2009

kustosinja: Neli Šuler

organizatorji: Osnovna šola Žalec v sodelovanju z Zvezo društev slovenskih likovnih umetnikov in Zavodom RS za šolstvo



Pozdrav iz Striponije

Mednarodni stripovski projekt

Slovenski etnografski muzej, 22. 10.–29. 11. 2009
kustosinja: Katerina Mirović

umetnica in umetniki: Finska: Jyrki Heikinnen, Italija: Andrea Bruno, Norveška: Bendik Kaltenborn, Poljska: Mateusz Skutnik, Portugalska: Filipe Abranches, Romunija: Matei Branea, Slovenija: Kaja Avberšek, Jakob Klemenčič, Marko Kociper, Matej Lavrenčič, Gašper Rus, Matej Stupica







Producent 28. grafičnega bienala: Mednarodni grafični likovni center
Koproducenti: Cankarjev dom, Kulturni in kongresni center Ljubljana, Galerija Alkatraz, Galerija Ganes Pratt, Galerija Jakopič, Galerija Kapsula, Galerija Škuc, Pionirski dom – Art center, Stripburger/Forum Ljubljana, Zavod RS za šolstvo



Sponzorji 28. grafičnega bienala
Pokrovitelj: Lek, član skupine Sandoz

Sponzorji: Gorenje gospodinjski aparati, d.d.; Hyundai Avto Trade Ljubljana, d.o.o.; Poslovni sistem Mercator, d.d.; Petrol, Slovenska energetska družba, d.d.; Vileda, Freudenberg gospodinjski proizvodi, d.o.o.

Medijski sponzorji: Europlakat, d.o.o.; Radio Center, d.o.o., Radio Študent

S podporo: Avstrijski kulturni forum Veleposlaništva Republike Avstrije v Ljubljani; Arts Council Korea; Fundacija Mondriaan; Italijanski inštitut za kulturo v Ljubljani; Mehiška nacionalna fundacija za kulturo in umetnost, Ministrstvo za kulturo RS; Mestna občina Ljubljana, Oddelek za kulturo; Ministrstvo za kulturo Republike Armenije; Program Kultura (2007–2013); Statens Kunstraad – Danska; Veleposlaništvo Republike Turčije; Veleposlaništvo Združenih držav Amerike


Otvoritev 4. september 2009 / Otvoritveni dnevi 3. in 4. september 2009 / Novinarska konferenca 3. september 2009 / Odprto: 5. september–25. oktober 2009, torek–nedelja, 11.00–18.00



Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, 1000 Ljubljana
t. 01 2413 800, lili.sturm@mglc-lj.si, karla.zeleznik@mglc-lj.si, www.mglc-lj.si

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


eNews # 2 – July 2009







The 28th Biennial of Graphic Arts includes the central exhibition The Matrix: An Unstable Reality as well the Artist’s Book Salon, the traditional exhibition for the winner of the Grand Prize from the previous Biennial, and a number of accompanying exhibitions.

The Matrix: An Unstable Reality

A selection of more than eighty internationally established and emerging artists. Their work extends from traditional and contemporary printmaking to artist’s books and interventions in the public space, in the mass media, and on computers.
artists:
England: Patrick Ward, Armenia: Vahram Aghasyan, David Kareyan, Austria: Sabine Bitter & Helmut Weber, Klaus Schafler, Australia: Tracey Moffatt, Bulgaria: Ivan Moudov, Checz Republic: Ján Mančuška, Denmark: Jesper Fabricius, Finland: Therese Sunngren, France: Société Réaliste, Space Invader, Croatia: Igor Eškinja, Ivan Fijolić, Iva Kovač, Jelena Kovačević, Ana Lozica, Ines Matijević Cakić, Marko Tadić, Iran: Afsoon, Italy: Eva & Franco Mattes, Cesare Pietroiusti, Japan: Taiyo Kimura, Nana Shiomi, South Korea: Lee Chul Soo, P. R. China: Bu Hua, Ye Funa, Zhang Minjie, Columbia: Carlos Motta, Kosovo: Jakup Ferri, Alban Muja, Hungary: Hungarian Double-tailed Dog, Macedonia: Nada Prlja, Mexico: Julieta Aranda, Betsabee Romero, Germany: Adrian Sauer, Nasan Tur, Nicaragua: Maria Alicia Zamora Noguera, Norway / Sweden: Jørgen Craig Lello & Tobias Arnell, Pakistan: Sameera Khan, Poland: M-City, Małgorzata Etber Warlikowska, Russia: ChtoDelat.org, Slovenia: Nika Autor, Viktor Bernik, BridA, Ksenija Čerče, Vuk Ćosić, Vesna Drnovšek, Samuel Grajfoner, Dejan Habicht, Ištvan Išt Huzjan, Matej Košir, Borut Krajnc, Tanja Lažetić, Nika Oblak & Primož Novak, radioCona, Katja Sudec, Miha Štrukelj, Tomaž Tomažin, Huiqin Wang, Serbia: Ivan Grubanov, Dejan Kaludjerović, Jelena Sredanović, Katarina Zdjelar, Spain: Juan Perez Agirregoikoa, Fernando García, La Más Bella, Francesc Ruiz, Ignacio Uriarte, Moises Yagües Fernandez, Turkey: BAS / Bent, Ahmet Ögüt, USA: Anita di Bianco, JustSeeds, Nicola López, Swoon

art director: Božidar Zrinski

curators: Gülsen Bal & Alenka Gregorič, Petja Grafenauer, Jadranka Ljubičič, Tadej Pogačar

venues: International Centre of Graphic Arts, Gallery Alkatraz, Gallery Ganes Pratt, Gallery Jakopič, Gallery Kapsula, Gallery Škuc



Artist’s Book Salon

The Salon will be a space for socializing and for exchanging ideas and views about the making of artist’s books.
participants: Argentina: Eloisa Cartonera, Croatia: Maja Franković, Darko Šimikić, Hungary: István Szirányi, Hungarian Artist's Books Assosiation, The Netherlands: Jasper Fabricius, Space Poetry, Jan Voss, Boekie Woekie, Russia: ChtoDelat, Slovenia: Tadej Pogačar (Zavod P.A.R.A.S.I.T.E.), Turkey: Bas / BENT


5–6 September, International Centre of Graphic Arts
co-ordinator: Breda Škrjanec



After Gogo: A New Era of Korean Art

Based on a proposal by Jeon Joon-ho, the winner of the Grand Prize of the 2007 Biennial.

artists: Kim Kira, Jang Minseung & Kim Check, Jeon Joonho, Lee Yongbaek, MOON Kyungwon, Lee Sea Hyun, Moon Hyungmin, Ligyung

curator: Kim Jyeong-Yeon

venue: Cankarjev dom Gallery



Accompanying exhibitions

Impressions
Jakopičeva promenada, Tivoli, 4 September–29 November 2009
curator: Tina Pleško

Pionirski dom – Art Center, 8 September–29 November 2009
curator: Iztok Amon

Motivation, Creativity and Innovation in Prints by Children and Youth

International Centre of Graphic Arts, 13–18 October 2009
organised by Primary School Žalec, Ljubljana Fine Artists Society, The National Educational Institute

curator: Neli Šuler

Greetings from Cartoonia

Slovene Ethnographic Museum 22 October–29 November 2009

organised by Stripburger/Forum Ljubljana

curator: Katerina Mirović

artists: Finland: Jyrki Heikinnen, Italia: Andrea Bruno, Norway: Bendik Kaltenborn, Poland: Mateusz Skutnik, Portugal: Filipe Abranches, Romunia: Matei Branea, Slovenia: Kaja Avberšek, Jakob Klemenčič, Marko Kociper, Matej Lavrenčič, Gašper Rus, Matej Stupica



Producer. International Centre of Graphic Arts
Co-producers: Cankarjev dom, Culture and Congress Centre, Gallery Alkatraz,

Gallery Ganes Pratt, Gallery Jakopič, Gallery Kapsula, Gallery Škuc, Pionirski dom – Art center, Stripburger/Forum Ljubljana, The National Education Institute



Main sponsor: Lek, a Sandoz company

Sponsors: Gorenje, Hyundai Avto Trade, d.o.o Ljubljana, Mercator, d. d. Petrol, Slovenian Energy Company, d.d., Vileda

Media sponsors: Europlakat, d.o.o.; Radio Center, d.o.o., Radio Študent

Supported by: Ministry of Culture of the Republic of Slovenia; City of Ljubljana; Arts Council Korea; Culture Programme (2007-2013); Austrian Culture Forum of the Embassy of the Republic of Austria in Ljubljana; Italian Culture Centre in Ljubljana; México 2010, Fondo Nacional para la Cultura y las Artes; Ministry of Culture of the Republic of Armenia; Mondriaan Foundation; Embassy of the Republic of Turkey; Embassy of the United States of America; Statens Kunstraad – Denmark


Opening 4 September 2009 / Pre-opening days 3 and 4 September 2009 / Press conference 3 September 2009 / Open to the public 5 September – 25 October 2009, Tuesday – Sunday, 11 a.m. – 18 p.m.



Mednarodni grafični likovni center / International Centre of Graphic Arts, Grad Tivoli, Pod turnom 3, 1000 Ljubljana, Slovenia / t. 00 386 (0)1 2413 800, lili.sturm@mglc-lj.si, karla.zeleznik@mglc-lj.si, www.mglc-lj.si



Podijeli sa prijateljima
Share to Facebook Share to Twitter Stumble It Email This More...
Advertising