Pise: Dr. Muhamed Borogovca
Primjetimo da su i daytonske vlasti svjesne ovoga sto Ibran Mustafic govori, da izabrani predstavnici vlasti najcesce nisu legitimni, da najcesce ne dobijaju znacajan broj glasova koji bi im dali legitimaciju da predstavljaju nekoga u BiH.
Uzmimo Bakira Izetbegovica. On bi trebao da je na ovim izborima dokazao da ima legitimaciju Bosnjaka da nas predstvlja, sto on nije postigao, jer on nije dokazao da znacajan procenat Bosnjaka stoji iza njega. Daytonske izborne vlasti, svjesne toga, vjestacki povecavaju njegov legitimitet javljajuci da je on dobio oko 35% glasova za bosnjackog clana predsjednistva BiH, sto je u sustini skrivanje sustinskog podatka, a to je procenta Bosnjaka koji su glasali za njega. Naime, oni u tu racunicu uzimaju samo glasove Bosnjaka koje su dobili kandidati za bosnjackog clana predsjednistva, svjesno "zaboravljajuci" da je ogromnu vecinu bosnjackih glasova dobio Zeljko Komsic. Kada bi uracunali Komsiceve glasove vidjeli bi da je Bakir Izetbegovic dobio samo oko 20% glasova Bosnjaka koji su izasli na izbore. A kada se u obzir uzmu oni koji nisu uopste glasali, jer nisu imali za koga, onda ispada da je za Bakira Izetbegovica glasao samo svaki deseti Bosnjak, cak i kada zanemarimo da je on veliki broj glasova uknjizio uz pomoc izbornih prevara SDA stranke.
Ponavljamo, neophodno je bilo da Izetbegovic dobije znacajan procenat glasova BOSNJAKA, da bi zaradio legitimitet da predstavlja BOSNJAKE. Kako onda iko pametan moze kazati da je Bakir Izetbegovic "pobjedio" na izborima ili da Bakir Izetbegovic legitimno predstavlja Bosnjake u daytonskoj BiH!? Upravo je suprotno, Bakir Izetbegovic NIJE dobio legitimaciju Bosnjaka da nas predstavlja bilo gdje.
U pravu su oni koji kazu da su za Bakira Izetbegovica glasali sljedbenici Alije Izetebegovica. Medjutim, na njihovu zalost, ovakav rezultat ukazuje da je i kult Alije Izetbegovica totalno degradiran medju Bosnjacma. Zbog partijske discipline i cuvanja posla, mnogi ljudi javno ispoljavaju svoju navodnu odanost Aliji Izetbeogovicu, ali izbori pokazuju koliko ih zaista ima - samo oko jedan od deset medju Bosnjacima.
Dakle, kada slijedeci put hocete da kazete nesto pohvalno za Aliju ili Bakira Izetbegovica u nadi da sebi pribavite neku korist ili simpatiju okoline, znajte da su 9 puta vece sanse da cete u ocima sagovornika izgledati kao obicni klown.